UVC Hava Temizleme
uvc hava temizleme, uvc hava sterilizasyon, uvc sterilizasyon, uvc hava dezenfeksiyon,

UVC Hava Temizleme

UVC Hava Temizleme

uvc hava temizleme

uvc hava sterilizasyon

uvc sterilizasyon

uvc hava dezenfeksiyon

uvc air sterilizer 05
ultraviyole hava temizleme, ultraviyole; uvc; uvc lamba; uvc hava temizleme; hava temizleyici; uv air sterilizer; Hava Temizleme Cihazı; Hava Dezenfeksiyonu; UVC Hava Temizleme Sistemleri; İyonik Hava Temizleyici;

Havalandırma Sistemlerinde Ultraviyole Dezenfeksiyon

uvc hava temizleme

uvc hava temizleme – hastalıkların birçoğu hava yolu ile bulaşmaktadır, özellikle kapalı ortak kullanım alanlarında açık ortama göre %60 daha fazla patojen madde bulunmaktadır, uygun sterilazyon olmadıkça bu risk artmakta ve yayılmaktadır. Havalandırma sistemleri konforlu yaşam akanı gereksinimlerini sağladığı gibi hava sirkülasyonu ile dışarıdan alınan taze hava ve kanalların içerisinde biriken biyofilm tabakası, küf, mantar, virüs gibi mikrobiyel yüküde taşır. 

hvac uvc

uvc hava temizleme sistemleri kanallarının içerisinden geçen hava kalitesini artırmak, olası mikrobiyel yükü sıfıra indirip, en kaliteli havayı elde etmek için kullanılır. Ultraviyole ışınları ile havalandırma sisteminde bulunan bataryalar, filtreler ve tahliye kanalları temizlenir. 

Böylelikle kullanılan HVAC havalandırma sisteminin ömrü uzar, hava kalitesi artar. Solunum yolları kaynaklı hastalıkların yayılması önlenir.

uvc air sterilizer 01

hvac uvc

uvc hava temizleme
uvc hava temizleme, uvc hava sterilizasyon, uvc sterilizasyon, uvc hava dezenfeksiyon, hvac uvc
uvc air sterilizer 02

hvac uvc

Diğer dezenfeksiyon sitemlere göre Havalandırma dezenfeksiyonunda UVC Lambaların pozisyonu, konumlandırılacağı alan ve sirküle edilen havanın UVC ışıgına maruz kaldığı süre önemlidir.

Mevcut kanalın debisi ve kesitine göre UV dozu hesaplanarak havalandırmaya en uygun uv sistemi belirlenir. UVC Işınlarının Corona virüsünü öldürüğü bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır.

UVC Lambaların havalandırma sistemlerine kurulması ile günümüzde yaygın olan Corona virüsü gibi salgın hastalıkların solunum yolu ile aktarılması önlenir. hvac uvc

uvc air sterilizer 03

Havalandırma sistemleri üzerinde uv dezenfeksiyon işlemi iki farklı yolla mümkündür;

1. Soğutma bataryalarının yüzeyine ultraviyole (uv) ışını yansıtarak dezenfekte edilmesi.
2.  Havalandırma sistemi içerisinden geçen havanın belirli bir uv dozun da ultraviyole ışığına maruz kalması ile dezenfekte edilmesi.

Kullanılacak iki yöntemin de kendi amaçları vardır. Bu kararda hava kanalının uzunluğu etkili olacaktır. Ayrıca havanın hızı, nem durumu, sıcaklığı ve ortamdaki mikroorganizmaların uv ışınına dayanımı da yöntem seçiminde etkilidir.
HVAC Ultraviyole (UV) Dezenfeksiyon Sitemlerinde havalandırma kanalı içerisine tadilat yapmak gerekmez, ultraviyole lambalar özel üretilen adaptörler ile kanalın yanında açılan bir delikten içeriye sokulur ve sabitlenir. 
HVAC Havalandırma Ultraviyole dezenfeksiyon sistemlerinde mevcut kanalın debisi ve kesitine göre UV dozu hesaplanarak havalandırmaya en uygun uv sistemi belirlenir.
Havalandırma dezenfeksiyonunda UV Lambaların pozisyonu, konumlandırılacağı nokta ve sirküle edilen havanın uv ışığına maruz kaldığı süre önemlidir.

uvc hava temizleme

uvc hava sterilizasyon

uvc sterilizasyon

uvc hava dezenfeksiyon

uvc air sterilizer 04
uvc premium uvc hava temizleme 3

Havalandırma Sistemi içinden geçen havanın Ultraviyole (UV) Sistemi ile dezenfekte Edilmesi;

 1. Pahalı kimyasalların kullanılmasını gerektiren küf ve bakteri temizliğine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırır.
 2. Havalandırma sistemi içerisinde küf, mantar gibi istenmeyen mikroorganizmaların yaşaması engellenir.
 3. HVAC UVC Havalandırma sisteminin performansını devamlı en üst seviyede kullanma imkanı verir.
 4. Sistemin kullanım süresini uzatır.
 5. Ortamın havasını sağlıklı hale getirir. Ortamda yaşayan kişilerin özellikle solunum yolu enfeksiyonlarına yakalanma riskini azaltır.
 6. Günümüzde yaygın olan koronavirüs gibi salgın hastalıkların solunum yolu ile aktarılması önlenir.
 7. HVAC UVC sistemlerinin de dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiren kişilerin de dikkatli olması gerekir. Ultraviyole (UV) ışınına uzun süre maruz kalmak insan sağlığını olumsuz etkiler. Bu nedenle dezenfekte işlemi esnasında özel ekipmanlar kullanılır.

UVC Serpantin Dezenfeksiyonu

uvc hava temizleme

UVC Mahal Dezenfeksiyonu

uvc klima temizligi

UVC Klima Santralleri Nemlendirici Dezenfeksiyonu

uvc klima temizligi

UVC Fan Coil Dezenfeksiyonu

UVC Fan Coil Dezenfeksiyonu

UVC Soğuk Oda Havalandırma Sistemlerinde Dezenfeksiyon

uvc hava temizleme

UVC Kanal ve Davlumbaz Dezenfeksiyonu

uvc hava temizleme

uvc hava temizleme

uvc hava sterilizasyon

uvc sterilizasyon

uvc hava dezenfeksiyon

UV hava temizleme Cihazı

Uvc hava temizleyici

Ultraviyole hava temizleme cihazı

Uv lambalı hava temizleme

Ultraviyole hava sterilizasyon

Havalandırma Sistemlerinde Ultraviyole Sterilizasyon ve Dezenfeksiyonu

Klima sistemleri düzenli olarak temizlenmediği durumlarda virüs, bakteri, küf, mantar vb. mikroorganizmların oluşumuna neden olabilir. UVC Klima temizliği...
ULTRAVİYOLE

Ultraviyole Su Dezenfeksiyonu

Bir gıda maddesi olarak su, teknik proses suyu gibi bir hijyen odak noktasıdır. Tamamen fiziksel bir işlem olup herhangi bir yan etkiye veya tortuya neden olmaz. Aynı zamanda bu dezenfeksiyon sisteminin düşük maliyetli olması etkileyicidir. UVC Su temizleme...
ULTRAVİYOLE

Ultraviyole Yüzey Sterilizasyon ve Dezenfeksiyonu

Steril paketler ve sterilize edilmiş bantlı konveyörler gıda endüstrisinde hijyeni ve süt ürünlerinde kaliteyi sağlamak için ön koşuldur. UVC radyasyonla sağlam ve güvenilir dezenfeksiyon garanti edilir.
ULTRAVİYOLE
UVC Hava Temizleme

Klima sistemleri düzenli olarak temizlenmediği durumlarda virüs, bakteri, küf, mantar vb. mikroorganizmların oluşumuna neden olabilir. UVC hava temizleme UVC ışık kaynağı ile sterilizasyonu sağlanmaktadır...

Kurs Sağlayıcı: Organization

Kurs Sağlayıcı Adı: uvc hava temizleme

Kurs Sağlayıcı URL'si: uvc hava temizleme

Editörün değerlendirmesi:
5

This Post Has 3 Comments

 1. Levent Erdurak

  Otellerde Havalandırma sisteminde covid 19 virüsüne karşı UV LED ile dezenfeksiyon imkanı var mı? Her bir havalandırma ünitesinin maliyeti ne kadar? İrtibat telefonum +90 539 610 71 76

  1. UVC Premium

   UVC Led ile dezenfeksiyon yapılabilmesi için Ledlerin 254 nanometre uvc dozajını sağlaması gerekmektedir.
   Havalandırma dezenfeksiyonunda UVC Lambaların pozisyonu, konumlandırılacağı alan mesafeleri ve sirküle edilen havanın UVC ışıgına maruz kaldığı süre önemlidir. Fiyatlandırma klima sistemlerinin marka model ve bulunduğu konumuna göre en iyi verim sağlanabilcek düzeyde tespitlerin yapılması ile fiyatlandırma yapılabilmektedir.

 2. aysun

  evde kullanilmak için hangi ultraviyole hava temizleme cihazını önerirsiniz ? ve ozellikleri nedir

Bir cevap yazın