Surface Sterilization & Disinfection

UVC Yüzey ve Ortam Temizleme

ultraviyole yüzey ve ortam sterilizasyonu

UVC Yüzey ve ortam dezenfeksiyon sistemi uygulanıcak olan ortama, uygulamaya bağlı olarak ölçüm ve hesaplamalar ile en uygun yöntem belirlenerek yapılmaktadır.


UVC Işınları ile en etkili sterilisazyon uygulamaları yapılabilmektedir.
Bakterilerin, virüslerin, küf ve mantar sporlarının DNA ve RNA yapısını bozarak etkisiz hale getirebilen UVC ışık kaynağı 254 Nanometre olmalıdır. Bu değer  Ulusal Sterilizasyon Dezenfeksiyon Kongresi bildirilmiştir. UVC Led’ler 260-280 Nanometre ışıma sağlar bu nedenle sterilizasyon uygulamalarında tercih edilmemektedir.

uvc 254 nanometre

ultraviyole yüzey ve ortam sterilizasyonu

ultraviyole yüzey ve ortam sterilizasyonu

 • UVC Sterilizasyon Sistemlerini evinizde, iş yerinizde, tüm kapalı kamusal alanlarda güvenle kullanabilir, bireylere steril ortamda sağlıklı, güvenli bir yaşam ve çalışma alanı oluşturursunuz.

 • Ultraviyole Işınlar ile yapılan sterilizasyon, kapalı alanlarda gün içinde bireylerin dışarıdan iç alana taşıdığı tüm bakteri, mikrop ve virüslerden kaynaklanacak bulaşıcı yapıları yok eden en etkili yöntemdir.

 • Sterilizasyon UVC Işınları ile sağlanacağından ortamda ilaç kalıntısı bırakmaz.
 • Diğer kimyasal dezenfeksiyon yöntemlerine göre daha sağlıklı ve verimli olduğu kanıtlanmıştır.

 • Kapalı alanların sterilizasyonu sağlanarak bireylerin sağlığını, güvenliğini en üst seviyeye çıkarıp; tüm risklere karşı maksimum koruma sağlanmış olur

 • İnsan gücüne dayalı dezenfekte işlemlerinde, sahte dezenfektan kullanımı ve insan kaynaklı hataların doğurabileceği sağlık ve maliyet riskleri ile zaman kaybını önleyerek sizi uzun yıllar korur.
 • UVC sistemler yıllık bazda hesaplama yapıldığında diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre %80 daha ekonomoktir.
 • Özellikle insanların birarada kalabalık olarak bulunduğu ofis, işyerleri, okul, restaurantlar, anaokulu, alış-veriş merkezleri, toplu taşıma araçları, hastane, eczane, diş klinikleri, hasta bakım odaları, veterinerler ibadethaneler vb, üretim, ambalajlama ve depolama alanları gibi kapalı yerlerde, havadaki patojen mikroorganizmaların sayısını azaltarak hava yolu ile bulaşan hastalıkların yayılımını engellemek için kullanılabilirler.
 • Ayrıca tüm WC’lerde kullanılması büyük önem arz etmektedir.
  Ultraviyole C ışıkları ile sterilizasyon hayata dair heralanda kullanılabilir.

UVC LAMBA kullanim alanlari

 • UV-C sterilize ürünleri insansız ortamda çalıştırılır.

uvc lamba kullanımında dikkat edilmesi gerekenler, uvc, uvc lamba, ultraviyole, uvc premium,

ultraviyole yüzey ve ortam sterilizasyonu