water purification

UVC Su Arıtma Sistemleri

Ultraviyole Su Arıtma Sistemleri kaliteli su ihtiyacına yönelik olarak, müşterilerin talepleri doğrultusunda suyun kullanım alanına göre uygulama yapılakmaktadır.

“Atıksu Arıtma Sistemleri”
Günümüzde, küçük yerleşim yerlerinde, turistik tesislerde veya endüstriyel tesislere kadar uzanan büyük sahada, evsel ve organik kirlilik taşıyan endüstriyel atıksuların arıtımına yönelik en yaygın uygulama, biyolojik ve kimyasal yöntemlerle paket ve betonarme atıksu arıtma sistemleridir. uvc su arıtma sistemleri

“Evsel Atıksu Arıtımı”
“mirwater” ev, villa, otel, tatil köyleri, fabrikalar, askeri birlik ve benzeri küçük yerleşim birimlerinde mutfak, banyo ve tuvalet sularından kaynaklanan atıksuların arıtılması için, atıksu debisine bağlı olarak kompakt paketler, üniteler ve betonarme tesisler ile çözümler sunmaktadır.

UVC Su Arıtma Sistemleri

 

“Endüstriyel Atıksu Arıtımı”
Endüstrilerde su kullanımı sonucu oluşan atıksuların arıtımı günümüzde önemli bir yere sahiptir. Farklı endüstri tipleri, farklı karakterlere sahip atıksu oluşumunu beraberinde getirmekte dolayısıyla her atıksu arıtımı uygulaması için özel bir çözüm üretilmesi gerekmektedir.

 • Su Yumuşatma Sistemleri
 • Multimedya Filtrasyon Sistemleri
 • Reverse Osmosis Sistemleri
 • Dezenfeksiyon Sistemleri
 • Atık Su Arıtma Sistemleri
 • Biyolojik Paket Atık Su Arıtma Sistemleri
 • Saf Su Arıtma Sistemleri
 • Ultrafiltrasyon Sistemleri
 • Mekanik Filtreler

Endüstriyel Su Arıtma sistemleri için bizimle iletişime geçiniz.

UVC Premium Mühensilik kaliteli su ihtiyacına yönelik olarak, müşterilerin talepleri doğrultusunda su arıtma sistemleri ile içme suyu, kullanma suyu, gelişmekte olan endüstriyel sanayinin,üretim suyu, proses suyu, saf su, deniz suyu, atık su arıtma, gri su arıtma, su şartlandırma, yüzme ve süs havuzları, dezenfeksiyon sistemleri, sterilizasyon sistemleri, koku giderici sistemler, su kimyasalları ve geri kazanım sistemleri ile imalatını yapmış olduğu, ithal ettiği, temsilciliğini yapmış olduğu, kaliteli ürünleriyle birlikte, temiz ve kaliteli su sağlamak amacı ile, ileri su arıtma teknolojilerini kullanarak yüksek kaliteyi ve ekonomik çözümleri müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

Mühendislik, proje – taahhüt, imalat, montaj ve satış sonrası hizmetler konularında hizmet vermektedir.

Evimizin musluğundan akan suyu A.O Smith’in üstün teknolojisi ile güvenle arıtıp, gönül rahatlığı ile içmenin sağlığımıza ve aile bütçemize pek çok olumlu etkisini Su Arıtma Cihazına Sahip Olmanın Avantajları başlıklı blog yazımızda değinmiştik. (https://www.aosmithevimde.com/blog/su-aritma-sahibi-olmanin-14-avantaji
Bu avantajlardan biri de su arıtma cihazı kullanmanın ambalajlı su kullanma oranını ciddi ölçüde düşürüp, çevreye olumlu katkı sağlaması olarak sayılabilir. Dilerseniz önce şişelenmiş su endüstrisine ve şişelenmiş suların çevreye olumsuz etkisine veriler ışığında göz atalım: 
Türkiye’de ve ABD’de Şişelenmiş Su Tüketimi ve Karbon Ayak izi   
Ülkemizde ilk kez 1997’de Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bir yönetmelikle damacana su satışına izin verildi. Yani ambalajlı ve şişelenmiş su sektörü raflardaki yerini alalı yaklaşık 25 yıl oldu. SUDER’e göre*, 2019 itibariyle ambalajlı sularda yıllık toplam üretim 11.7 milyar litre ve kişi başı yıllık tüketim 149 litre. Kişi başına 149 litrelik suyu, ortalama olarak 68 litre plastik ve cam ambalajda, 81 litre olarak da damacana şeklinde tüketiyoruz. Türkiye’de 1 kişinin 1 yılda tükettiği 149 litre şişelenmiş suyun karbon ayak izi ise en düşük hesaplamayla yaklaşık 4.5 kg karbondioksite denk geliyor.   Dünyada ise ABD verilerine göre yıllık (2015) tüketilen şişelenmiş su miktarı yaklaşık 45 milyon litre (11.7 milyon galon). 2017’de ise kişi başına 155 litre (42.1 galon) şişelenmiş su tüketimi istatistiklere geçmiş. 
Yapılan araştırmalara göre, 1,5 litrelik plastik şişedeki su, en düşük ölçekle 45 gr. karbon ayak izine neden oluyor. Dünya çapında tüketilen tüm şişelenmiş suyun karbon ayak izi ise, yine en düşük oranda 14 milyon kg karbon ayak izi olarak hesaplanıyor. Daha basit bir ifadeyle, tükettiğimiz şişelenmiş suyun çevreye zararı 5 milyon adet arabanın toplamda çıkartacağı karbondioksit miktarına eşit. 
Üstelik tamamı geri dönüştürülmüş plastikten üretilen şişeler bile karbon ayak izini ancak %20-30 oranında düşürebiliyor. Türkiye’de üretilen plastik şişelerin ise ancak  %50’si geri dönüştürülüyor; fakat dönüştürülen malzeme ağırlıklı olarak tekstil sektöründe kullanılıyor. 
Yani yeni 1 plastik su şişesi için yine plastik üretimi devreye giriyor. Dahası sadece ABD’deki şişelenmiş su sektörü yıllık 17 milyon varil petrol tüketimine ve 190 bin evin aydınlatmasına yetecek kadar enerji tüketimine neden oluyor. 
Şişelenmiş su üretiminde maliyetler sadece üretim tesisinin suyun bulunması, çıkarılması, depolanması, taşınması, dağıtımı gibi kalemler için yaptığı yatırımlarla sınırlı kalmıyor. Ayrıca damacanaların ve atıkların geri toplanması, dezenfekte edilmesi ya da geri dönüşümü, gerekli personelin istihdamı, ulaşım ağının kurulması gibi süreçlerde gereken emek ve enerji tüketimi de, şişelenmiş suların tüketici gözüyle görünmeyen diğer gider kalemlerini oluşturuyor.

Hepimizin bildiği gibi temiz su kaynaklarımızın tükenmek üzere olması büyük bir sorun.. Güvenilir içme ve kullanma suyuna erişim, insan sağlığı ve özellikle de çocuklar için bir lüks değil, temel bir ihtiyaçtır. Kentlerde gerçekleşen nüfus artışına bağlı olarak su talebi arttığı gibi bu durum temiz içme suyu kaynakları üzerinde baskı oluşturuyor. Bu riski azaltmanın yolu, mevcut kaynakların verimli kullanılmasından ve suyun yönetilmesinden geçiyor. Bunun önüne geçmek için de hepimize çeşitli görevler düşüyor.

Her şeyden önce su tasarrufu yapmaya mutfaktan başlayın. Evde tüketilen suyun önemli bir bölümünün mutfakta tüketildiği hesaba katıldığında, bazı konulara dikkat ederek mutfakta oldukça ciddi miktarlarda su tasarrufu yapmanın mümkün olduğunu görebiliriz. Bazen masum gözüken su tüketimi bile tonlarca su israfına neden oluyor. 
 
Dakikada bir damla su sızdıran bir musluğun yılda boşa akıttığı su miktarı 12.500 litreye denk geliyor. Evde bilinçli bir şekilde yapacağınız su tüketiminin hem yaşadığımız gezegene hem de ev ekonomimize sağlayacağı faydaları unutmamalıyız. Mutfakta su tasarrufu için yapmamız gereken birkaç basit kural var;
 
 • Bulaşıkları elde yıkamak, günde ortalama 100 litre suyun boşa akmasına neden olur. Bulaşıklar makinede yıkandığında ise sadece 12 litre su tüketilir. Benzer şekilde meyve-sebzeleri akan musluğun altında yıkamak yılda 18 ton suyun israf edilmesine yol açar. Meyve sebzelerinizi akan suda yıkamak yerine sirkeli su dolu kaplarda bekleterek ve bulaşıklarınızı makinede yıkayarak su tüketimini azaltabilirsiniz.
 • Bulaşıklarınızı elle veya bulaşık makinesinde yıkamadan önce su dolu kapta ıslatıp, kirlerinden arındırınız. Bulaşıkları akan musluk suyu ile yıkamayınız. Deterjanlı su ile bulaşıkların kirlerini çıkardıktan sonra musluğu yavaşça açarak çalkalama ve durulama yapınız.
 • Musluk suyu ile kaplarınızı durulamayınız. Böylece günce 30-60 litre su tasarruf edilmiş olur.
 • Düşük akımlı musluk kullanınız. Normal musluklarda dakikada 8-27 litre su tüketilirken, düşük akımlı musluk kullanarak su tüketimini yarı yarıya düşürülebilirsiniz.
 • Muslukların su damlatmasını önleyiniz. Dakikada 50-100 damla su akıtan bir musluktan, ayda 750-1500 litre suyun ziyan edildiğini unutmayınız.
 • Şişelenmiş su yerine arıtma sistemi kullanmak da evinizde yapabileceğiniz ancak endüstriyel alanda gerçekleşen su kullanımını engelleyici bir önlem çünkü 1 litrelik şişelenmiş su için yaklaşık 17 litre su tüketiliyor. Bu 17 litre suyun %61’i plastik hammadde üretimde, %16’sı işlenme, %17’si enerji ve sadece %6’sı içtiğimiz su olarak tüketiliyor.

Evlerde, iş yerlerinde ve endüstriyel alanlarda su arıtma sistemleri kullanılması, su tasarrufu sağlanabilecek bir diğer nokta olarak dikkat çekiyor. Su arıtma sistemleri, suyun en verimli şekilde kullanılmasına yardımcı olur. Hem de dışarıdan sipariş ettiğimiz içme suyu maliyetini düşürüp, kâr etmemizi sağlar. Yine de su arıtma sistemleri kullanırken dikkat etmemiz gereken koşullar var; 

 • Kullandığınız su arıtma cihazının üreticisinin deneyimli bir firma olması, 
 • Ürünün kalitesi,
 • Düzenli filtre değişimi ve bakım için yetkili servis desteği.

Patenti A.O Smith´e ait, çevreye karşı son derece duyarlı ´Membran´ teknolojisi, atık su yönetimi konusunda size net bir çözüm sunuyor. Bu teknoloji,  sıradan arıtma sistemlerine göre yüzde 56 oranında daha az atık su oluşturuyor. Bu sayede siz de hem doğayı koruyup hem de son derece lezzetli içme suyu tüketebilirsiniz. 

Sürdürülebilir su kullanımı ile geleceğimizi ve ev ekonomimizi korumak bize bağlı. Çünkü bilinçli su tüketimi, gelecek nesiller için de büyük önem taşıyor. 

Evinizde hem güvenli hem de tasarruflu su kullanmak ve doğaya katkı sağlamak için  A.O. Smith Ailesi ile tanışın. 0 850 222 02 67 no.lu müşteri hizmetlerimiz üzerinden bize ulaşabilir, aşağıdaki adresten sayfamızı inceleyebilirsiniz.

https://www.aosmithevimde.com/sudanucuz 

Evinde ya da ofisinde ambalajlı su yerine, su arıtma cihazı kullanan arkadaşlarınız mutlaka vardır. Ya da belki de, A.O. Smith su arıtma cihazlarının dijital reklamlarına ya da çeşitli organizasyonlarda stantlarına rastlamış olabilirsiniz. Duyduklarınıza ve gördüklerinize rağmen, su arıtma cihazı alma konusunda hala şüpheleriniz varsa, bu yazımızı mutlaka okuyun. Evinizde musluktan akan suyunuzu en verimli biçimde kullanmanızı sağlayan A.O. Smith su arıtma cihazlarının avantajlarını sizin için tam bir liste haline getirdik!

1. Cebinizin dostudur; ambalajlı sulara oranla çok daha ekonomiktir. 

2. Lezzet farkı yaratır; çayınızda, kahvenizde, pişirdiğiniz yemeklerde suyun yemeğe kattığı o farklı tadı hissedersiniz.

3. Güvenilirdir; musluğunuzdan akan suyu üstün filtrasyon teknolojisi ile %99.9 oranında ağır metal, tarım ilacı, bakteri, virüs ve diğer zararlı maddelerden arındırır.

4. Sağlıklıdır; tüm aile bireylerinizle güvenle tüketebilirsiniz. A.O. Smith cihazlarının bu alanda CE Sertifikası, WQA Member Sertifikası, İTÜ İçme Suyu Test Raporu , Sağlık Bakanlığı raporları ve TSE belgesi gibi ulusal ve uluslararası sertifikalarla onaylanmış olduğunu bilirsiniz.

5. Tasarrufludur; gelişmiş membran teknolojisi %56 daha yüksek verimle su akışı sağlar ve membran ömrü rakiplerine göre daha uzun ömürlüdür; arıtma filtresi ve su filtresi dayanaklıdır.

6. Konforludur; Suyunuzu mutfağınızdaki musluktan kolayca içebilir, meyve sularından buz kalıplarına, makarna haşlamaktan, bebeğinizin mamasına kadar mutfağınızda geniş kullanım alanına sahip olursunuz.

7. Teknolojiktir; günümüz teknolojisininin ulaştığı en ileri arıtma sistemini kullanmaktadır.

8. İdarelidir; sular kesildiğinde depolama hacmine göre evinizin acil su ihtiyacını karşılamaya devam eder.

9. Akıllı ve zahmetsizdir, yıllık periyodik bakımlarını cihazın kendisi, dijital göstergeleri sayesinde haber verir, sizin bu konuda endişelenmenize gerek yoktur.

10. Kireci önler; su ısıtıcı, ütü gibi su ile temas eden küçük ev aletlerinizin dostudur.

11. Kompakt tasarımıyla mutfağınızda yer kaplamadan, suyunuzu arıtmayı sağlar.

12. Çevre dostudur. Su arıtma cihazı satın aldığınızda plastik ambalajlı şişelerin kullanımı azalttığınız için doğaya katkıda bulunursunuz; üstelik mataranızı su arıtma cihazınızdan doldurup yanınızda taşırsanız çevrenize örnek olursunuz!

13. Sadece bir arıtma cihazı satın almazsınız, 145 yıllık A.O. Smith tecrübesiyle beraber firmanın güvencesini de satın alırsınız.

14. Yaygın satış ağı ile mutlaka size de yakın bir bayiimiz vardır ve müşteri hizmetlerimiz satış sonrası destek için her zaman yanınızdadır.

Kısacası günlük yaşantımızın en önemli parçası olan suyu evinizde ve ofisinizde su arıtma cihazından arıtarak kullanmak için pek çok geçerli nedeniniz var!